Routebeschrijving
We starten in Morgex (923m). Hier volgen we de SS26 richting Courmayeur. Dit deel van de route was vrij druk. Vooral toen wij er reden omdat de snelweg deels was afgesloten.
Kort nadat we Courmayeur gepasseerd zijn slaan we links af naar La Villette. Toen wij deze tocht in oktober reden kwamen we tot het einde van het dal maar een paar auto's tegen. Dit is zomers wel anders want het is een vrij populair dal.De eerste paar honderd meter klim je stevig. Je krijgt weinig rust, je blijft voortdurend stijgen, zonder haarspeldbochten. Op c.a 1500m wordt de weg even wat vlakker. Hier kan je weer even bij komen, om het laatste stukje naar Cantina della Visaille (1680m) te fietsen.
Tijdens het fietsen heb je een prachtig uitzicht op de gletsjers van het Mont Blanc massief. De bonte herfstkleuren van de bomen en de stilte maken de tocht helemaal bijzonder.
Vanaf het eindpunt dalen we weer via dezelfde weg af richting Morgex. Nog voordat we daar aankomen slaan we bij Pre St. Didier (923m) rechtsaf naar La Thuile en beklimmen vanuit La Thuile nog Colle di San Carlo (1951m).
Vanaf de col dalen we af naar Morgex.
Morgex - Val Veny (Cantina della Visaille) 18km en 760m klimmen
Pre St.Didier - La Thuile 10km en 520m klimmen
La Thuile - Colle di San Carlo 7 km en 510m klimmen
Afdaling naar Morgex 10,5 km
Totale rondtocht c.a 60km en 1890m klimmen
Gefietst: najaar 2005